طراحی سایت
پنجشنبه 3 خرداد 1397.
تاریخ :
الخميس 10 رمضان 1439.
|
May 24 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

در آستانه مبعث رسول اکرم(ص) نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی با محوریت عید مبعث در دفتر امام جمعه بندرترکمن برگزار شد. 

به گزارش آوای ترکمن،در این نشست رییس اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن با تبریک روز مبعث اظهار داشت: بعثت انبیا و پیامبران، یک ضرورت و نیاز طبیعی و فطری انسان است، زیرا هرگز کتاب آسمانی به تنهایی کارساز نیست.

حجت الاسلام جعفر کوهستانی افزود: خداوند پیامبران را برای تبیین راه و ارشاد و هدایت مردم به سوی حق و خیر و صواب، مبعوث کرده است تا حق برای همگان روشن گردد و این چنین بود که در طول تاریخ، پیامبران و یا اوصیای آنان برای راهنمایی و ارشاد مردم آمدند و مردم را انذار و هشدار دادند تا مبادا در نتیجه تبعیت از هواهای نفسانی از صراط مستقیم منحرف شوند.
وی تصریح کرد: خداوند در سوره آل عمران یادآور می‌شود که یکی از انگیزه‌های بعثت رسول اکرم (ص)، تلاوت آیات و آموختن احکام شریعت بر مردم است. یعنی پیامبر مبعوث شد تا آیات و احکام قرآن را بر مردم تلاوت کند و واسطه فیض از سوی ذات اقدس ربوبی بر بندگانش باشد تا حجت را بر مردم تمام گرداند و مجالی برای بهانه و عذرهای سست و واهی نماند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن اذعان داشت: در بیست و هفتم ماه رجب، در غار حرا، اولین آیات خداوند بر پیامبر نازل شد و او را دعوت به خواندن کرد خواندن به اسم رب، ربی که انسان و همه چیز را آفریده است؛رب بزرگوار و عظیمی که استفاده از قلم را به انسان آموخت و علومی را به او یاد داد که هرگز از آن‌ها اطلاعی نداشت.
حجت الاسلام کوهستانی خاطرنشان کرد: بعثت، طلوعی بود که خورشید حق را از خاور تاریخ، تابانید. محمد مبعوث شد، تا شرک بت پرستی رخت بربندد، جهل و جور بمیرد، جاهلیت از صحنه زندگی‌ها بگریزد و چشم جهان به روی فروغ وحی گشوده شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید