طراحی سایت
دوشنبه 28 اسفند 1396.
تاریخ :
الإثنين 3 رجب 1439.
|
Mar 19 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اخبار مهم

امام جمعه بندرترکمن گفت: گرامیداشت دهه فجر امسال باید با شور بیشتری نسبت به سالهای گذشته برگزارشود چرا که با پرشور بودن این مراسمات،دشمن بیش از پیش مایوس شده و نقشه هایش خنثی خواهد شد. 
به گزارش آوای ترکمن،حجت الاسلام محمد صالح منصوری در خطبه های نماز جمعه با تسلیت فرارسیدن شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه اظهار داشت:روضه های اهل بیت،برپایی سفره ها و نذورات انسان را بیمه کرده و بیماریهای روحی و جسمی را درمان می کند.
امام جمعه بندرترکمن افزود:برپایی مراسم عزاداری و شام دهی ایام فاطمیه همچون سالهای گذشته در این شهرستان با کمکهای خیرین شکل منسجم تری گیرد و با حضور دوستداران اهل بیت از این فضا و محافل مذهبی بهره لازم برده شود.
وی با اشاره به فرارسیدن دهه مبارک فجر تصریح کرد:گرامیداشت دهه فجر امسال باید باشور بیشتری نسبت به سالهای گذشته برگزارشود چرا که با پرشور بودن این مراسمات،دشمن بیش از پیش مایوس شده و نقشه هایش خنثی خواهد شد.
حجت الاسلام منصوری ادامه داد:دهه فجر گرامیداشت ایامی است که مردم با اتحاد خویش و تبعیت از امام خمینی توانستند پایه های رژیم شاهنشاهی را از اساس فرو ریزند و این رویداد بزرگ را جهانی کنند.
امام جمعه بندرترکمن با اشاره به معضل سگهای ولگرد در شهراذعان داشت:سال گذشته 500مورد ناشی از گزیدگی حیوانات به انسان در بندرترکمن ثبت شده که بیشتر آن ناشی از گزیدگی سگ بوده است.
وی بیان کرد:اسلام دین کاملی است و سگ نیز برای محافظت از گله گوسفندان استفاده می شود لذا نگهداری و بغل کردن وحتی خرج هزینه های گزاف برای زندگی کردن با این حیوان در دین مبین اسلام جایز نیست.
حجت الاسلام منصوری خاطر نشان کرد:بزاق سگ حاوی میکروب بسیار خطرناکی است که برای انسان مضر است لذا توجه همگان به این نکته اساسی و از لحاظ بهداشتی بسیار مهم است.
خطیب توانمند بندرترکمن یادآور شد:هزینه آمپول برای افرادی که دچار گزیدگی سگ می شوند بسیار فراوان است لذا با رعایت بهداشت،هزینه های ایجاد شده و تحمیلی در این بخش را می توان به بخشهای دیگر جامعه تزریق کرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید