طراحی سایت
جمعه 1 تير 1397.
تاریخ :
الجمعة 9 شوال 1439.
|
Jun 22 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

رییس اداره محیط زیست بندرترکمن و گمیشان از جمع آوری 15 مورد دام هوایی پرندگان همزمان با شروع مهاجرت پرندگان به تالابهای گمیشان از شهریور ماه تاکنون خبر داد.   


به گزارش آوای ترکمن ، علی بیانی با ذکر این خبر افزود: پهن کردن دام هوایی از شهریور ماه معمولا با مهاجرت پرندگان شروع می شود که شکارچیان با استفاده از این دامها اقدام به زنده گیری پرندگان می کنند.
وی تصریح کرد: شب گذشته نیز محیط بانان گمیشان 8 رشته تور و دام هوایی به طول 1200 متر را از نوارهای ساحلی تالاب بین المللی گمیشان جمع آوری کردند.
بیانی اضافه کرد: متاسفانه حدود ۱۰ قطعه پرنده شکاری در این تورهای کشف شده تلف شده بودند.
رییس محیط زیست بندرترکمن و گمیشان ابراز کرد: این دامهای هوایی معمولا کنار نیزارها ، زمین های کشاورزی ، کنار و داخل آب برای پرنده های آبزی و در خشکی برای پرنده های خشک زی توسط شکارچیان پهن می شوند.
وی اذعان داشت: از آغاز شروع مهاجرت پرندگان به این مناطق تا کنون 6 کیلومتر دام هوایی از شکارچیان غیرمجاز در گشتها و ماموریتهای شبانه در گمیشان جمع آوری شده است.
بیانی خاطر نشان کرد: در ماموریت شب گذشته علاوه برتورها و دامهای هوایی ادوات شکار از جمله پایه های چوبی وآهنی که برای پهن کردن تورها در نیزارها استفاده می شود نیز کشف شد.

 

 

 

 

انتهاهی پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید