طراحی سایت
جمعه 1 تير 1397.
تاریخ :
الجمعة 9 شوال 1439.
|
Jun 22 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

رییس اداره محیط زیست بندرترکمن و گمیشان از بازدید معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از خلیج گرگان خبر داد. 

به گزارش آوای ترکمن ، علی بیانی با ذکر این خبر افزود: مینو فرشچی برای بازدید از وضعیت نگران کننده خلیج گرگان امروز به بندرترکمن می آید.

وی با اشاره به وضعیت اسفناک خلیج گرگان و کمپین هایی که از سوی هنرمندان ومردم برای حمایت از این خلیج ایجاد شده تصریح کرد: موضوع پسروی آب دریای خزر و خشک شدن خلیج گرگان به مساله ای نگران‌کننده تبدیل شد تا جایی که
اين روزها حال بزرگترين خليج درياي خزر چندان مساعد نيست.
بیانی ادامه داد: ورود پساب هاي خانگي و صنعتي و ساير آلاينده ها، مسدود شدن دو کانال انتقال آب خزر به اين خليج و هم چنين عدم مديريت مناسب و منطقي در اين منطقه حفاظت شده موجب شده تا خليج گرگان نيز در معرض يک فاجعه زيست محيطي قرار بگيرد.
رییس محیط زیست بندرترکمن اذعان داشت: بزرگترين خليج درياي خزر عليرغم تمامي پتانسيل هايي که در بخش هاي گردشگري و طبيعت گردي و هم چنين پرورش و تکثير ماهيان خاوياري و ساير ماهيان غضروفي و استخواني دارد متاسفانه امروز به محلي براي تخليه فاضلاب هاي خانگي و پساب هاي صنعتي شهرهاي ساحلي خزر تبديل شده است.
وی با اشاره به اهمیت خلیج گرگان اضافه کرد: خلیج گرگان جزو ذخيره گاه هاي زيست کره و از تالاب هاي بين المللي زير نظر کنوانسيون رامسر به شمار مي رود که جزو پناهگاه هاي حيات وحش ايران به شمار مي رود.
این مقام مسول خاطر نشان کرد: آب درياي خزر در حال پايين افتادن است که خود اين امر هم تأثير زيادي در شرايط کنوني خليج گرگان دارد. از طرفي ديگر هم آورد رودخانه قره سو به عنوان يکي از رودخانه هاي تأمين کننده آب خليج، بي تأثير نيست، به هر حال بايد مطالعه‌اي در خصوص تأمين آب اين منطقه انجام شود، از طرفي نمي توان دستکاري زيادي در منطقه اي که حفاظت شده است، داشت که اين موضوع هم مخاطرات خاصي دارد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید