طراحی سایت
پنجشنبه 28 تير 1397.
تاریخ :
الخميس 7 ذو القعدة 1439.
|
Jul 19 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

لباس افتخار هر قومیتی می باشد و ما در کشور شاهد هر نوع نژاد و قومیتی هستیم. 

به گزارش آوای ترکمن،از آنجا که شاهد آن هستیم، لباس ترکمنی را باید در مراسم ، همایش ها ، جشنواره ها و یا در موزه های مردم شناسی باید جستجو کرد و یافت. چرا مردان کرد و لر و سایر اقوام به پوشش سنتی خود افتخار میکنند؟ در جواب این سوال این که مردان کرد احترام خاصی به لباس خود دارند.و همچنین لر ها و سایر اقوام…..

وقتی از یک جوان ترکمن می پرسیم چرا لباس ترکمنی نمیپوشی میگوید خجالت میکشم مردم پشت سر من حرف در میارن ،چرا باید اینطور باشد؟

پس ما چه ترکمنی هستیم که از لباس وپوشش خود غافل شدیم و اباء داریم…

دوستان و همشهری های ترکمن نباید از حقایق گریخت. نباید بی تفاوت نسبت به میراث و گنجینه گذشتگان که بدست ما رسیده غفلت کرد. لباس و پوشش تورکمن روبه نابودیست و دیری نمیگذرد که زبان ما نیز به این سرنوشت دچار شود.
مادری که وظیفه تربیت و اموزش فرزندانت را برعهده داری این چگونه تربیتی است که کودک امروزی ترکمن قدرت ادای درست زبان مادری اش را ندارد . چرا نسبت به زبان اصیل و اجدادی خود بی اهمیت میشوید و سعی در اموزش کلماتی بغیر از زبان مادری به فرزند خود در سن پایین را دارید.
کاش میدانستید که با اینکار تیشه به ریشه وجودی خود میزنید.

هویت وجودی و ارزش های اصیلی که نسل به نسل بما منتقل شده را فراموش نکنید هریک از ما نگهبان و حافظ فرهنگ و ارزشهای خود هستیم. فرو رفتن در یک قاب جدید ما را از اصل خود دور خواهد ساخت و تبدیل خواهیم شد به موجودی بی هویت که از ریشه خود خبر ندارد.

جوان ترکمن باید با افتخار لباس ترکمن بپوشد و با همان زبان شیرین مادری اش حرف بزند. یادگیری زبان های دیگر بسیار خوب و ارزنده است بشرطی که به قیمت نابودی ارزشهای اصیل خود تمام نشود.

این وظیفه توست وظیفه همه ماست که در حراست از فرهنگ و ارزشهای خود پایداری کنیم . امروز اگر در این مسیر لغزشی کنی فردایی سخت در انتظارت خواهد بود.

نوشته:فرشاد پورمند    

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید