طراحی سایت
جمعه 1 تير 1397.
تاریخ :
الجمعة 9 شوال 1439.
|
Jun 22 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

آقای گرگیج ! چرا وقتی سخن از امر به معروف و نهی از منکر پیش می آید جریان سیاسی مد نظر شما دستپاچه می شود و بیانیه و اطلاعیه و فریاد واسفا سر می دهد و با هر ابزاری جلوی آن را می گیرند ، خوب وقتی امر به معروف نباشد نتیجه اش چنین حوادثی می شود . 

به گزارش آوای ترکمن ، چند هفته پیش گذشته قتلی فجیع در روستای گوگل مینودشت رخ داد و طی آن جوانی خواهر خود را با چاقو به کام مرگ فرستاد، گمانه زنی هایی در خصوص ارتباط مقتول با مردی که هنگام باز شدن درب خانه و به زمین افتادن مقتول دیده شد و دقایقی بعد توسط برادر مقتول دچار جراحت شد وجود دارد .

برخی ها ارتباط نامشروع را علت خشم برادر و قتل خواهر توسط وی می دانند و البته برخی ها عنوان می کنند که مرد مجروح داماد خانواده بوده و البته دیدگاهی هم معتقد است که مرد زن را صیغه و متعه خود کرده بود .

با این موارد فعلا کاری نداریم و متولیان امر ، خود به این موضوع رسیدگی خواهند کرد اما در این هفته ای که گذشت مولوی گرگیج امام جمعه اهل سنت روستای محمودآباد آزادشهر به این واقعه در خطبه های نماز جمعه به شدت واکنش نشان داد و به رسانه هایی که این خبر را منعکس کردند ، تاخت .

گرگیج در بخش هایی از سخنان خود که قوه قضاییه را مورد حمله قرار داده گفته است :

** بنده بارها با رفتن خانم‌ها چه با محرم و یا بدون محرم به شهرستان برای کار مخالف بوده‌ام زیرا این مسئله موجب بروز مشکلات متعددی شده است.

** گزارش‌های بسیاری به ما رسیده است که دختران جوانی نامزد داشتند و یا نوعروس بودند با افراد نامحرم فرار کرده‌اند و در برخی موارد هم زنان متأهل که فرزند داشتند از خانه گریخته‌اند که پس از دستگیری توسط مراجع قضایی، به‌راحتی آزاد می‌شوند.

**  فرار زنان متأهل در منطقه به‌شدت رو به افزایش است ، غیرت دینی و قومی مسلمانان به کجا رسیده است که هرروز شاهد چنین مسائلی هستیم، ریش‌سفیدان و بزرگان اقوام باید در خصوص این معضل چاره‌اندیشی کنند و همچنین از مسئولین قوه قضاییه انتظار داریم با چنین مسائلی به‌طور جد برخورد کند و در مواجهه با چنین موضوعاتی نباید اغماض و کوتاهی داشته باشند چراکه در مسئله حدود، اغماض معنایی ندارد.

** وی با اظهار تأسف از نحوه پوشش نادرست این خبر توسط برخی از خبرگزاری‌های منطقه ضمن تکذیب آن گفت: جای تأسف است که این خبر در خبرگزاری‌های داخلی به نحوی پوشش داده شد که این خانم به همراه شوهرش موردحمله قرارگرفته است درحالی‌که این شخص مفسد، شوهر آن زن نبوده است لذا باید منبع تنظیم این گزارش کذب مشخص شود.

** حق چنین افراد مفسدی سنگ سار است و قوه قضاییه باید این‌گونه اشخاص را سنگ سار کند زیرا این موضوع یک امر حکومتی است و اجرای آن بر عهده حکومت است، قوه قضاییه معتقد است که شرایط اثبات زنا دشوار است اما این را هم در نظر بگیرد این دو فرد معصوم نیستند و مدت‌ها باهم تنها بوده‌اند و خلوت داشته‌اند پس قراین و شواهد، رابطه جنسی نامشروع را ثابت می‌کند.

** بنده سند محضری ازدواج این دختر را مشاهده کرده‌ام ازاین‌رو خبر نادرستی که در رسانه‌ها درباره این قتل منتشر شد را تکذیب می‌کنیم درواقع این خبر کذب مشروع بودن رابطه آنان را بیان می‌کند.

** ما مردم را به قتل و کشتار تشویق نمی‌کنیم اما از قوه قضاییه انتظار داریم که بدون اغماض با چنین افرادی برخورد کند، طبق احادیث و آیات قرآنی اگر زنا برای زنان فراری ثابت نشد در خانه حبس شوند، افرادی که مجرد هستند و مرتکب زنا شدند با صد ضربه شلاق و یک سال زندان محاکمه شوند و حکم زنا با زنان متأهل نیز سنگ سار است.

آقای گرگیج ! حالا دو کلمه هم ما به شما یادآوری می کنیم .

اینکه حکم زن متاهلی که اقدام به رابطه نامشروع و زنای محصنه می کند سنگسار است ، شکی در آن نیست اما آیا در این واقعه و یا رویدادهای مشابه فقط این زن یا آن مرد مقصر هستند ؟ اگر اینگونه بود که با اعدام و یا سنگسار اینگونه افراد بایستی جامعه عاری از گناه شود .

بهتر نیست که دنبال سرچشمه و منشا چنین آسیب های اجتماعی بگردیم تا مقصرین اصلی نیز از دید تیزبین مردم و رسانه ها فرار نکنند و به نسبت جایگاه شان ، پاسخگوی رفتارها و تفکرات غلط خود باشند.

آقای گرگیج ! خودتان می دانید که جمهوری اسلامی ایران به دلیل اعتقادات دینی خود مورد حمله تهاجم فرهنگی شدید غرب قرار دارد ، غربی که به هیچ قید و بندی اعتقاد ندارد و با هر ابزاری می خواهد ایران را نابود کند .

بیش از 130 ماهواره دور زمین فقط وظیفه سمپاشی علیه جمهوری اسلامی را به عهده دارند و هر روز تکنولوژی جدیدی با ابزار های تصویری تحریک جنسی و شهوت پراکنی را تبلیغ می کنند  ، شک نباید کرد فرهنگ این مردم اولویت اصلی دشمنان این کشور است و متاسفانه طی سالیان گذشته "جوانان و خانواده" دو هدف اصلی دشمنان بوده اند .

در این راه سیاستهای غلط دولتمردان نیز به یاری آنها آمده و متاسفانه امروز با فوجی از آسیب های اجتماعی مواجه هستیم که در اثر تهاجم فرهنگی و عدم کارآمدی سیاستهای دولتمردان می باشد .

به عنوان مثال هر روز صدای قربانی شدن جوانان ، دختران و زنانی را در شبکه های اجتماعی و تلگرام می بینیم و می شنویم ، بستری که به لحاظ حجم ارسال تصاویر ، فیلم و نوشته هیچ محدودیتی ندارد و با ساده ترین ابزار یعنی گوشی همراه در اختیار مخاطب از هر جنس و سنی قرار دارد .

آقای گرگیج شما و مرادتان مولوی عبدالحمید از دولتی حمایت کردید که افتخارش آزاد کذاشتن شبکه های اجتماعی و تلگرام است بدون هیچ نظارت و برخوردی با شبکه ها و کانال هایی که دنبال ترویج فساد و موارد اینچنین است ، پس چه انتظاری دارید حالا که بستر فساد آماده است جوانان و متخلفان را سنگسار کرد ؟ 

آقای گرگیج ! چرا وقتی سخن از امر به معروف و نهی از منکر پیش می آید جریان سیاسی مد نظر شما دستپاچه می شود و بیانیه و اطلاعیه و فریاد واسفا سر می دهد و با هر ابزاری جلوی آن را می گیرند ، خوب وقتی امر به معروف نباشد نتیجه اش چنین حوادثی می شود .

على عليه السلام فرمود: كسى كـه نـهى از منـكر كـند بينى فاسقان و گنهكاران را به خاك ماليده است (و آنها را خوار و خفيف گردانده است) .

رسول خدا صلي الله عليه و آله همواره نیز مى فرمودند: هرگاه امّت من از انجام امر به معروف و نهى از منكر سرپيچى كنند و آن را به يكديگر واگذار نمايند، گويا با خـداوند اعـلان جنگ داده اند.

همچنین پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله فرمودند: همواره امت من در خير و خوبى بسر خواهند برد مادامى كه امر به معروف و نهى از منكر نموده و در كارهاى نيك همكارى داشته باشند و اگر اين امور را ترك كنند بركت از ميان آنان خواهد رفت.

حال که امر به معروف و نهی از منکر را ترک کرده ایم و عده ای هم جلوی این فریضه را می گیرند و به خداوند اعلان جنگ داده اند و باعث از بین رفتن برکت میان مردم شده اند ، تقصیر مردم و چند جوان که به دام افتاده اند چیست ؟

آقای گرگیج ! بسیاری از فسادهای اجتماعی نتیجه بیکاری و فقر است که این دغدغه در سالهای گذشته توسط بزرگان نظام از جمله مقام معظم رهبری برای رفع آن تاکید شده اما دولت نتوانسته برای این معضلات کاری بکند و بجای حل مشکلاتی چون بیکاری ، گرانی و تورم و تولید ملی که باعث زدودن فقر و اسیب های اجتماعی از جامعه می شود به دنبال برگزاری کنسرت ، رفتن دختران به ورزشگاهها و پخش ربنای شجریان و ... است .

آقای گرگیج ! زمانی که شهید آیت الله دکتر بهشتی لایحه قصاص را به مجلس بردند این جبهه ملی و جریان چپ بود که درخواست راهپیمای 25 خرداد سال 60 را برای مقابله با این حکم صریح قران و مواردی چون سنگسار را صادر کرد ، پس ریشه در جای دیگری است .

شما که دم از کار نکردن زنان می زنید بدانید که جریان سیاسی که در آن قرار دارید بشدت دنبال حضور زنان در ورزشگاهها ، تشکل ها و حوزه های های مختلف اجتماعی است و همین ورود بدون برنامه و جذب دختران جوان توسط موسسات خصوصی به عنوان منشی و ... و سوء استفاده از آنها از زمان دولت اصلاحات موجب آسیبهای فراوانی شده است .

در تعجبیم که شما چرا به برگزاری فراوان کنسرت ها در کشور و حضور دختران در ورزشگاهها انتقاد نمی کنید که بستری برای ترویج بزهکاری و فساد و ارتباط و اختلاط نسل جوان شده است ، همین ارتباطات هست که گاها به چنین رویدادهای نامیمونی ختم می شود .

آقای گرگیج بحث در این قضیه بسیار است و بنظر می رسد باید ریشه و سرچشمه را خشکاند وگرنه برخورد با یک نفر ، اعدام و یا سنگسار کردن ، دردی را دوا نمی کند ضمن اینکه حکم صریح قران است و اجرای آن نقش بازدارندگی دارد اما در شرایط کنونی می تواند موجب دین زدگی و دوری مردم از دین شود پس باید ریشه ای تر و عمیق تر فکر و عمل کرد .

نویسنده : مرتضی جعفری

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید