طراحی سایت
پنجشنبه 3 خرداد 1397.
تاریخ :
الخميس 10 رمضان 1439.
|
May 24 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

چرای افزون بر 7 هزار نفر شتر درمراتع گلستان، هزینه کم نگهداری این دام و درآمد حاصل از فرآوری تولیدات آن به‌فرصتی برای توسعه اشتغال و رونق پرورش شتر بویژه در مناطق بیابانی شمال این استان تبدیل شده است. به گفته دست اندرکاران امور دامپروری گلستان؛ هزینه پرورش این دام با توجه به نوع تغذیه آن اندک بوده، اما هنوز توجه چندانی در راستای رونق شترداری نشده است. 

لباس افتخار هر قومیتی می باشد و ما در کشور شاهد هر نوع نژاد و قومیتی هستیم. 

اقدام مستقیم عاجل با وجود دلایل صدرالاشاره جز در موارد خاص و بسیار استثنایی ؛ خلاف حیثیت نظام اسلامی است و سعه صدر نظام اسلامی و احتیاط واجب در برابر چنین وضعیتی کاملا ضروری و لازم است و سیره امامین انقلاب اسلامی در برابر دولت های متعدد این موضوع را اثبات می کند. 

رهبران اصلاحات و مسولین دانشگاه هشیار باشند ، اگر به فکر حفظ آرمان های انقلاب در اندیشه نسل های جدید انقلاب نیستند ، حداقل به فکر جریان سیاسی خودشان باشند ، سیاست زدگی خطر بزرگی است برای یک جریان فکری. 

بسیاری از افراد اشتباهات مخرب مشابهی در روابط عاطفی خود دارند. در واقع، عقاید یکسانی در مورد رابطه ی عاطفی وجود دارد که افراد به زعم خود آن ها را درست می دانند اما در حقیقت به رابطه ی عاطفی آن ها صدمه می زند. 

رکود در بخش ساختمان، کارگران متخصص و حرفه‌ای ساختمان را با بیکاری‌های گاه‌وبیگاه مواجه کرده است و این مسأله از یک‌سو بیمه را به چالش می‌کشد و از سوی دیگر، کارگران ساختمانی را با مشکلات متعددی مواجه می‌سازد. 

شامگاه شنبه 16 دی‌ماه خبر برخورد نفتکش ایرانی سانچی با یک کشتی باری چینی منتشر شد و خانواده های دریانوردان و خدمه این نفتکش را در نگرانی شدیدی فرو برد. 

یکی از فعالین سیاسی دانشجویی از مخالفت تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اعلام پایتختی قدس برای کشور فلسطین انتقاد کرد و آن ناشی از نفاق این تعداد نمایندگان در مجلس خواند. 

متاسفانه از نوع تغییرات و درخواست های بعضی نمایندگان مجلس با تاکید بر تغییر فرمانداران و بعضی روسای ادارات بوی تند سهم خواهی و آغاز صف بندی رقابت های انتخاباتی سال ۹۸ و فعالیت های زودهنگام انتخاباتی به مشام می رسد که نه تنها بزرگترین فرصت مدیریتی را از دکتر هاشمی سلب می کند بلکه استان را تحت تاثیر چنین ویروس مختل کننده ای از امتیاز ویژه مدیریتی وی عملا محروم خواهد کرد . 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، روایتی خواندنی از حاشیه‌های سفر حضرت آیت الله خامنه ای به منطقه زلزله‌زده‌ سرپل ذهاب را منتشر کرد. 

با وجود ربا خواران و علی رغم تنگناهای موجود اقتصادی ، عملا پاسخ به سوال دوم منفی است. چرا که با وجود این سیاهچاله ربا و رباخوران و آثار بسیار وحشتناک گرانش ضد تولید و اشتغال آن ، حتی کمترین تسهیلات بانکی نمی توانند از میدان گرانش رباخوران بگریزند و وارد چرخه تولید و اشتغال واقعی بشوند بلکه صرف پرداخت سود می شوند . 

آنچه در این لایحه مورد اعتراض جدی امام خمینی(ره) و دیگر علمای اسلام قرار گرفته بود؛ حذف قید اسلام از شرایط انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان و نیز قید شدن سوگند به کتابهای آسمانی به جای سوگند به قرآن است!. 

زندگی برای کودکان خیابانی ملغمه‌ای است از فقر، اجبار و طمع خانواده تا نفس کشیدن در میانه دود و آهن و فرار از دست ماموران شهرداری و بهزیستی. 

چنان امروزه غرق در مشکلات معیشتی خود و زندگی شده ایم نه تنها متوجه هستیم قوت غالب چیست بلکه در حال کاستن هر روزه از تحرک و ورزش هستیم. 

تا‌آنجا‌که به‌یاد دارم بیش از ربع قرن است که من در این روزنامه و آن نشریه قلم می‌زنم و باز تا‌جایی‌که به‌یاد دارم لااقل دربارۀ یک موضوع هرسال دست‌به‌قلم شده و هر‌دفعه هم یادآوری کرده‌ام که من سال پیش هم همین‌ها را گفته بودم و دریغا که باوجود تکرار مکررات ثمری نداشت!

خیانت در زندگی زناشویی نه تنها کانون خانواده را بر هم می‌‌زند بلکه موجب بی اعتمادی زوجین به همدیگر نیز می‌گردد. 

کسانی که بزرگ ترین آرمان شان ساختمان‌‌های هزار طبقه‌‌ی دنیای غرب است چگونه می‌توانند دریابند حالِ سرسپردگانی را که متاع شیرین جان را به بهای دیدار محبوب می فروشند؟ 

انجمن صنفی خانه مطبوعات دیگر در ذهن خبرنگار جایی ندارد؛ بقول قدیمی ها همش کشک است و بس! 

گم شدن کودکان و درخواست خانواده‌‌هایشان در صفحات مجازی برای پیدا کردن آن‌ها تبدیل به یکی از روال‌های عادی شده است درخواست‌هایی که در بیشتر موارد پایان تلخی داشته است. 

سالها است که کشور ما رتبه اول تصادفات رانندگی و به خصوص تصادفات منجر به آسیب دیدگی و فوت را در بین کشورهای جهان دارد و با تمام تلاشهایی که قانون گذار و پلیس برای جلوگیری از این امر کرده اند، نتیجه مطلوبی حاصل نشده است.