طراحی سایت
جمعه 1 تير 1397.
تاریخ :
الجمعة 9 شوال 1439.
|
Jun 22 2018.
|
اخرین اخبار

ارتباط با ما

اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
rss
سلام
آپارات
سروش

اخبار مهم

نفیسه تاج قلی زاده کودک یازده  روستای کله پست بر اثر زمین خوردن در آب های سطحی اطراف روستا جان خود را از دست داد. 

به گزارش آوای ترکمن به نقل از ساحل گمیشان ، نفیسه تاج قلی زاده کودک یازده ساله از اهالی روستای کله پست گمیشان همراه با برادر خود در  حال عبور از کوچه محل های روستا بود که به خاطر ترس از سگی که آن اطراف بود از پشت سر آرام شروع به حرکت میکند و در آبهای سطحی می افتد و آب های گل آلود در حلق کودک بی نوا می رود و راه تنفسش را می بندد.

برادر نفیسه برای کمک به سمت خانه می دود و تقریبا بیست دقیقه طول میکشد تا خانواده و اهالی به کمک نفیسه می روند.

خانواده و اهالی نفیسه را بلافاصله به بیمارستان بندرترکمن می برند و بعد از آنجا به بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان منتقل می شود.

به دلیل راه طولانی 50 کیلومتری  روستای کله پست با بیمارستان بندرترکمن تلاش خانواده برای نجات جان دلبندشان بی نتیجه ماند و نفیسه بعد از اینکه چند روز که در بیمارستان در حالت کما بود جان به جان آفرین تسلیم کرد و داغلی سخت بر دل خانواده اش نشاند.

50 کیلومتر فاصله تا بیمارستان و نبود حتی یک مرکز ساده خدمات 115 در نزدیکی روستا اینها دلیل مرگ نفیسه شد و امروز نفیسه شاید زنده می ماند اگر کمی زودتر راه تنفسش را باز می کردند.

آبهای سطحی داستان تازه و نادری در گمیشان نیست و تقریبا این مشکل در اکثر روستاها و حتی در شهرگمیشان هم وجود دارد و این قصه غم انگیز و دردناک بازهم تکرار می شود اگر در نزدیک روستاهای مرزی هرچه سریعتر  حداقل خدمات اورژانس 115 قراد داده نشود.

تصویر زیر مربوط به آبگرفتگی خیابانی در شهر گمیش تپه است صحنه ای بسیار تکراری که در خیلی از روستاها ی شهرستان شاهد آنیم.

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید